Крути – і сум, і біль, і вічна слава України

Дата: 7 лютого 2021 о 18:36, Оновлено 7 лютого 2021 о 18:59
246 переглядів

Крути – і сум, і біль, і вічна слава України

29 січня 2021 року виповнилось 103 роки з часу бою на залізничній станції Крути. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія.

Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою боляче-нестерпною, що не піддається забуттю.

З метою збереження пам’яті про ті героїчні дні захисту незалежності України, виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу в Квасилівському НВК «школа-ліцей» 28 січня 2021 року були проведені інформаційно-просвітницькі заходи.

У четвер, 28 січня 2021 року, учні 10-Б класу разом з вчителем історії Оксенчук Оксаною Ярославівною підготували та  провели урок памяті «Крутяни - перші кіборги». Учениці Баглай Валерія, Нечай Дарина, Перетятко Вікторія та Тонковид Ольга розповіли однокласникам про героїчний подвиг молодих курсантів київських навчальних закладів, які 29 січня 1918 року біля станції Крути затримали наступ російських більшовицьких орд. Сили були нерівні, ворог мав значну перевагу, але молоді патріоти відчайдушно відбивали атаки ворога. Сьогодні у публіцистичній літературі за стійкість і мужність героїв-крутян називають «першими кіборгами», порівнюючи їх із захисниками Донецького аеропорту в теперішній російсько- українській війні.

Класні керівники 5-В, 5-Г класів Неля Іванівна Остапенко, Юлія Мирославівна Паруха провели виховну годину «За волю України. Полеглим синам в бою під Крутами присвячується…».  Вчителі  розповіли учням про історичні події, які відбувались у 1918 році, ознайомили їх з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Також для  учнів  була організована зустріч з працівником шкільної бібліотеки  Матвійчук С.Р.  Присутні переглянули уривки з фільму «Україна: забута історія – Крути - Молода кров», прослухали вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти». Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за волю, єдність і щастя нашої української держави.

У пятницю, 29 січня, класний керівник 8-Б класу Оксана Іванівна Довжик провела виховну годину «Шлях у вічність». Учні розповіли про звитягу та сміливість курсантів військової школи.

Бій під Крутами - це символ нескореного духу нашої нації. Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.