ПЛАСТ

Date: 28 лютого 2018 о 11:25, Refreshed 1 листопада 2019 о 12:44

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ

Молодь. Виховання. Пласт.

Молодь, виховання, Пласт – ці три слова взаємопов’язані. Адже Пласт – українська скаутська організація.  Метою якої є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Трішки з історії  Пласту.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були  Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви "Пласт" лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів - козаків-розвідників. Гербом Пласту є трилиста квітка лілії - символ скаутського руху (відомий як Fleur-de-lis) - та тризуб, сплетені в одну гармонійну цілісність.

Принципи виховання пластунів.

Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і життю серед природи, підтримці зацікавлень та здібностей дітей та молоді.

Новацький рій «Грайливі ластівки»

Новацький рій «Грайливі ластівки» був створений у січні 2019 року з метою розвивати духовні та фізичні сили дітей згідно з ідейними основами Пласту за допомогою пластової методи. Займаючись у пластовому гуртку діти проводять час з користю: у формі гри виховують характер, бистрість думки, розумову та фізичну вправність, розвивають співпрацю в гурті, вчаться самостійності, дисципліни. Адже скаутська організація Пласт сприяє всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, спираючись на ідейні засади Пласту. Виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

На даний час новацький рій налічує шестеро новачок віком 9-10 років. «Грайливі ластівки» у квітні 2019 року взяли участь у Великодніх майстерках, у травні – у триденному таборі «Орлині крила».