Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

Дата: 3 травня 2023 о 00:11, Оновлено 3 травня 2023 о 00:22
81 перегляд

25 квітня 2023 року, напередоні Дня пам'яті Чорнобильської трагедії, учні 9-х класів Квасилівського ліцею переглянули літературно-музичну композицію «Чорнобиль: забути чи пам'ятати?», яку підготували лідери учнівського самоврядування.

Чорнобиль: забути чи пам'ятати?

Чорнобиль… Чорний біль, який не минає з роками. Рана на тілі нашої країни. Трагедія, пам'ять і гордість - за тих мужніх людей, які зупинили ядерну стихію. 26 квітня 1986 року, тридцять сім років тому, сталася жахлива трагедія на благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км від столиці України Києва.

Хвилиною мовчання учнівська молодь та педагоги вшанували пам'ять тих, хто віддав життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи. Завдяки їх самопожертві вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забрудення.

Ведучі Жулавнік Аліна та Хомич Віталіна розповіли й про те, що через 37 років після трагедії на АЕС з'явилася нова загроза вибуху через війну, яку розв'язала Росія проти України 24 лютого 2022 року. Окупанти знаходилися на території ЧАЕС п'ять тижнів. За цей час з'являлася інформація про локальні пожежі в Чорнобильській зоні, загасити які Україна не могла через окупантів. Крім того, станція залишалася без електрики, яка необхідна зокрема, для охолодження відпрацьованого палива. 31 березня "Енергоатом" повідомив, що на території ЧАЕС немає російських військ. Вже 2 квітня над АЕС знову підняли український прапор.

Служба безпеки України зібрала докази ядерного тероризму російських окупантів на території зони відчуження. Під час окупації Чорнобильської АЕС загарбники влаштували там свою тимчасову військову базу, порушивши Женевську конвенцію.

Перебуваючи в Чорнобильській зоні тривалий час і без необхідного захисту окупанти ймовірно отримували високі дози зовнішнього і внутрішнього опромінення. Зокрема, вони переміщалися на бронетехніці без радіаційного захисту через високотоксичну зону "Рудий ліс" і підняли хмари радіоактивного пилу.

Через 37 років Чорнобиль пережив другу катастрофу-окупацію російськими загарбниками. Україна вдруге успішно подолає катастрофу, яка спричинена "наслідками руzzкої окупації Чорнобильської зони. Відновлення вже розпочались.

Щемливі рядки поезії про трагедію декламували Сергійчук Денис, учень 9-А класу та Тильчик Христина, учениця 9-Б класу.

Із кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє. Один з головних уроків і одна із головних вимог Чорнобиля – пам’ятати про єдність і взаєморозуміння сучасного світу. А відтак – про відповідальність кожної держави і кожного народу, кожної людини за те, щоб цей світ був благополучним і безпечним. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались.