Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 72 людини

Психологічні цікавинки

Дата: 1 листопада 2019 о 17:43, Оновлено 29 квітня 2021 о 07:55

ПСИХОЛОГІЧНІ ЦІКАВИНКИ

НЕ ВИМАГАЙТЕ ВІД ДИТИНИ ТОГО, ЩО В СИЛУ ВІКУ

ТА РОЗВИТКУ МОЗКУ ВОНА ЗРОБИТИ НЕ МОЖЕ

Протягом декількох років учені робили МРТ групі дітей і встановили зв'язок між етапами їх розвитку та змінами в корі головного мозку. Тепер науково доведено: не варто чекати від чотирирічної дитини аналітичних здібностей, вона фізично не готова аналізувати і прогнозувати, а відповідальність більш-менш формується тільки біля 17 років. ⠀

До 4 років у дітей майже повністю розвинені області, що відповідають за загальну моторику і основні почуття. Дитина може ходити, тримати олівець і самостійно їсти. Повністю розвинені області, що відповідають за тактильні відчуття. Дозріла частина мозку, що управляє зором.

У 6 років триває активний розвиток мови: незважаючи на те, що на схемі область мовного розвитку помаранчева, тобто не зріла, процес йде досить інтенсивно. Саме цим можна пояснити, чому маленькі діти так легко вчать іноземні мови. Частини мозку, відповідальні за абстрактне мислення, емоційну зрілість і вміння мислити раціонально, ще не розвинулися. Це причина емоційних перевантажень і істерик.

В 9 років дитина освоює дрібну моторику: школярам стає легше писати, вироби виходять більш акуратними. Великими кроками йде освоєння математичних наук: геометрії і математики.До 13 років лімбічна система вже дозволяє відчувати сильні емоції, але область мозку, що відповідає за їх стримування, ще не розвинена, звідси проблеми підліткової емоційності. Інтелект, аналітичні здібності і логіка розвиваються.⠀

15 років - вік, коли ефективність роботи мозку підвищується. Відмирають непотрібні нервові з'єднання, зате посилюються більш активні зв'язки: мозок стає більш «спеціалізованим». У цей час діти можуть вибрати якусь одну галузь знань, яка їм найбільш цікава, і заглибитися в її вивчення.

У 17 років розвиток областей префронтальної кори головного мозку веде до сплеску соціальної активності, з'являється абстрактне мислення, оцінка ризиків і самоконтроль.⠀

21 рік - вік емоційної зрілості. Але області зеленого свідчать, що навіть після досягнення офіційного "дорослого" віку у нас в мозку все ще є області, які мають потенціал для розвитку. Емоційна зрілість і здатність приймати рішення будуть розвиватися і в наступні роки.

ЦІКАВО, ЩО...

  • Людина відчуває себе більш успішною та щасливою тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіру речовину не цікавить монотонна робота – мова йде як раз про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
  • Для того, щоб до чогось звикнути необхідно трохи більше 2-х місяців, а точніше – 66 днів. Саме такий період знадобиться людині для того, щоб сформувати та довести до автоматизму будь-яку дію. Наприклад, якщо ви хочете перейти на правильне харчування, то вам може знадобитися трохи менше – приблизно 55 днів. А ось до спорту доведеться звикати довше – до 75 днів.
  • Якщо вас мучать кошмари по ночах, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт – чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон.
  • Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу є читання. Це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато краще прийому алкоголю, набагато ефективніше прогулянкам, чаювання або прослуховування музики.
  • Відомий факт, що жінки, перебуваючи в магазині одягу, більше акцентують увагу на полиці та вішалки, на яких панує безлад. Підсвідомо їм здається, що саме там знаходиться щось краще, цікавіше.
  • Люди неохоче суперечать спокійній, врівноваженій людині. Навпаки, коли хтось люто і агресивно відстоює свою думку – йому чинитимуть опір та будуть з ним сперечатися.
  • Немає для людини кращого слова, ніж її ім’я. Перше, що треба запам’ятовувати при знайомстві – ім’я. Не посаду, не професію, а ім’я. Це основне правило встановлення хороших відносин.
  • 90% всіх захворювань несуть в собі психологічний характер, а остаточно вилікуваною людина може бути тільки при відновленні своєї душевної рівноваги.

pin10 психологічних трюків, які діють на всіх  

Психологія - це наука, закони якої ігнорувати не можна. Пропонуємо вашій увазі психологічні трюки, які можна застосовувати у звичайному житті. Тепер досягати цілей стане точно легше та цікавіше.

pin Як визначити "шанувальника"

Ви коли-небудь помічали краєм ока, що за вами спостерігає певна особа? Однак підловити свого шанувальника ніяк не вдавалося? Пропонуємо провести тест. Якщо ви відчуваєте, що на вас хтось дивиться, просто позіхніть в цей момент. Добряче так, тривало позіхніть і подивіться на цю людину. Як відомо, позіхання «заразне». Ваш спостерігач позіхне відразу ж, і тоді ви переконаєтеся, що мали рацію. 

pin Як розсунути натовп

Якщо вам потрібно пройти через натовп людей - виконайте наступний трюк. Станьте прямо і подивіться на вашу кінцеву мету руху. А тепер ідіть. Ви будете здивовані, але люди самі звільнять вам шлях! Цей трюк не спрацює в наступних випадках: якщо ви будете в сонцезахисних окулярах і якщо ви будете дивитися в смартфон.

pin Як заспокоїти противника

Чи траплялося вам зустрічатися на робочих зборах з людиною, яка вас явно недолюблює. Якщо ви відчуваєте, що вас збираються звинуватити, обмовити або спровокувати на конфлікт, сядьте поруч з опонентом. Щоб подивитися на вас, людині буде потрібно повернутися всім тілом. Чи то це почуття провини прокинеться, чи дискомфорт від того, що об'єкт зовсім поруч, але людина явно скаже набагато менше поганого або взагалі промовчить.

pin Заставити говорити очима

Якщо людина в розмові з вами чогось недоговорює, не варто перепитувати. Просто подивіться співрозмовнику в очі. Погляд викличе незручність та почуття провини та змусить-таки говорити.

pin Як заставити людину виконати прохання

Суть досить проста: якщо ви хочете знижку, попросіть спочатку цю річ безкоштовно. Річ у тому, що людина зазнає почуття провини, відмовивши вам в першому проханні, тому вдруге вона буде набагато лояльнішою.

pin Говоріть в певне вухо

Ще один трюк, який допоможе примусити людину виконати ваше прохання. Виявляється, дуже важливо, в яке вухо ви говорите. Фрази, почуті правим вухом, впливають на логіку співрозмовника, а лівим вухом - на почуття. Це означає, що говорити про роботу і справи краще, стоячи праворуч від людини. Зліва від співрозмовника признавайтесь в любові і обдаровуйте компліментами.

pin Візуальний контакт

Коли людина дивиться прямо в очі, складається відчуття, що вона уважно слухає свого співрозмовника. Тому, якщо вам сподобалася людина і ви хочете зав'язати з нею стосунки, постарайтеся розгледіти колір її очей. Помітивши подібний погляд, співрозмовник стане більш лояльним до вас.

pin Частіше називайте співрозмовника на ім'я

Сподобатися людині можна, якщо після знайомства часто називати її на ім'я. Власне ім'я - це просто мед для наших вух. Чому б не скористатися цим прийомом і не збільшити шанси на симпатію співрозмовника.

pin Як запам'ятати інформацію

Якщо ви освоюєте нові знання або навички, поділіться інформацією з іншою людиною. Детально все перекажіть і поясніть співрозмовнику - так ви легше запам'ятаєте деталі.

pin Ефект Снекмена

Даний трюк став відомий завдяки відео з інтернету, на якому двох забіяк у ​​вагоні метро зупинив чоловік, просто пройшовши між ними. Неймовірно, але тут є невеликий секрет. Чоловік, якого незабаром прозвали Снекменом, в цей час... жував. Їжа діє на людей заспокійливо. Самі того не підозрюючи, люди, що спостерігають, як їсть інша людина, стають менш агресивними. 

Як розвинути пам'ять

Думайте

Вчіться не тільки відповідати на запитання, а й ставити їх. Спробуйте посперечатися з автором, висуваючи при цьому свої аргументи. Якщо відповіді на ваші запитання є в книзі, - ви проконтролюєте себе, якщо ні, - спробуйте відповісти самі, перевіривши одночасно переконливість авторської позиції.

Цікавтеся

Щоб добре запам’ятати потрібно мати зацікавленість. Потрібна установка на запам’ятовування, інтерес, які поліпшать роботу довгострокової пам’яті та загальну працездатність.

Будьте готові

Поміркуйте над тим, що ви знаєте про заплановану тему, оцініть, наскільки нові дані поповнять ваші знання.

Не топчіть сліди

Найкращий спосіб забути щойно вивчене – спробувати зразу запам’ятати щось потрібне. Знаючи це, не вчіть фізику після математики, а історію після літератури.

Озирніться довкола

Це ефективний спосіб боротьби із забуванням. Уявіть обставини, за яких відбувалося явище, і ви зможете все згадати, тому що одночасні враження мають властивість викликати одне одного.

Учіть від А до Я

Вся інформація має сприйматися як щось ціле, а не як окремі уламки чогось невідомого. Краще над матеріалом попрацювати упродовж кількох днів, ніж у гонитві за швидким результатом забути вже до наступного ранку.

Дійдіть до суті

Перш ніж запам’ятати основні думки, відомості, потрібно зрозуміти їхню суть, пов’язати головні думки із засвоєним раніше матеріалом. Міцно запам’ятовується те, що зрозуміле і поєднане з теперішніми знаннями.

Виберіть головне

Хто прагне запам’ятати все, той не запам’ятає майже нічого.

Нічого не запам’ятовуйте «в лоб»

  • Пам'ять відмовляється працювати, коли над нею чинять насильство. Не запам’ятовуйте навмисно. Запам’ятовувати  навмисно не годиться, але кожне сприйняття має бути якомога повнішим.

Не все одразу

Щоб оволодіти знаннями, ми йдемо по спіралі. І за такого руху кількість перетворюється на нову якість. Краще, коли, ознайомившись  цілком з усім матеріалом, ми повертаємося до нього втретє чи вдесяте, постійно наближаючись до розуміння істини.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.